Dostawca usług technicznych w Zachodniej Afryce

Wizja i usługi

Eryk (wcześniej BIC Electric) w Afryce Zachodniej – nasza podróż rozpoczęta!

W Eryk wierzymy, że możemy i powinniśmy przyczynić się do stworzenia lepszej przyszłości dla profesjonalistów z Afryki. Naszym celem jest stworzenie stałych  miejsc pracy w Afryce Zachodniej, sprawienie aby nasi nowi pracownicy byli cenionymi profesjonalistami, korzystającymi z naszych standardów, wartości i doświadczeń.

Aby to osiągnąć, zaczęliśmy już stawiać pierwsze kroki: otworzyliśmy w tym roku biuro w Ghanie oraz uruchomiliśmy program treningowy dla specjalistów. Są już z nami pierwsi afrykańscy technicy, którzy po ukończeniu szerokiego zakresu szkoleń w Eryk pracują na naszych projektach. Oprócz tego, podjęliśmy także współpracę z Ghana Greentech Academy, z którą uruchomiliśmy program edukacyjny (poniżej więcej informacji o wymianie). Pierwsi absolwenci dołączyli do nas w październiku.

Dzięki temu Eryk będzie mieć możliwość realizacji pierwszych projektów w Afryce już wkrótce!

Nasza wizja jest w pełni wspierana przez Królestwo Danii, w tym Duńską Ambasadę Królewską, Konsulat Danii w Nigerii i Ghanie.

Wsparcie projektu

Projekt dotyczy bardzo ważnych kwestii w Ghanie i Afryce zachodniej, a mianowicie:  tworzenia miejsc pracy, transferu wiedzy, wpływu na wzrost gospodarczy ale też odkrywania możliwości, które niesie obszar subsaharyjskim. Jestem pewien, że dzięki swojemu wielkiemu zaangażowaniu Eryk (wcześniej BIC Electric) odniesie tam sukces

Søren Robenhagen
Attaché Handlowy, Ambasada Królestwa Danii, Accra, Ghana

Plan stworzenia stabilnych miejsc pracy jest bardzo ambitny ale jestem pewien jego powodzenia. Podjęto już wiele działań w celu stworzenia centrum operacyjnego w Ghanie. Eryk jest na dobrej drodze i w pełni popieramy ten fantastyczny projekt.

Per Christensen, Konsul Generalny, Konsulat Generalny Królestwa Danii, Lagos, Nigeria

Afrykański program wymiany

  • Wspieramy Ghana Greentech Academy – zawodową szkołę techniczną, zlokalizowaną w pobliżu skalistego regionu Mim w Ghanie. W styczniu 2019 Eryk przekazał i dostarczył im pierwszy sprzęt techniczny.
    Uczniowie zostali poinformowani o uruchomieniu naszego programu edukacyjnego dla absolwentów osiągających najlepsze wyniki. Podczas wymiany uczniowie będą mieli okazję sprawdzić i rozwinąć swoje techniczne umiejętności w Europie (Polska, Dania).
  • Obejrzyj krótki filmik o Ghana Greentech Academy:

  • W październiku 2019 dołączyło do nas 4 absolwentów Ghana Greentech Academy: Florence, Alex, Listowel i Michael. Jesteśmy bardzo podekscytowani zbliżającymi się miesiącami i liczymy, że nasi nowi koledzy będą zadowoleni z dołączenia do programu wymiany w naszej firmie!

 

  • Rodzina Eryk powitała nas ciepło. Było nam bardzo miło, kiedy podczas śniadania wszyscy usiedli z nami przy stole, przywitali się i przedstawili. Mamy wrażenie, że Eryk to świetna firma i uprzejmi ludzie. Wszyscy byli bardzo przyjaźni; czuliśmy się mile widziani.”

Kliknij tutaj, aby przeczytać wywiad z naszymi stażystami.

Poznajcie Jonathan Aihoon - Regional Sales & Key Account

Jonathan dołączył do nas w kwietniu 2019 w ramach naszego programu edukacyjnego dla utalentowanych techników z Ghany i Nigerii.

W październiku dołączył do działu Sprzedaży i Marketingu, a także wspiera dział Inżynierów projektów. To przejście ma na celu rozbudowę naszego afrykańskiego zespołu oraz lepsze zrozumienie rynku i kultury biznesowej w Afryce.

„To niesamowite, że Eryk (wcześniej BIC Electric) oferuje młodym Afrykanom dostęp do szkolenia praktycznego w zakresie instalacji elektrycznych i mechanicznych… Mam nadzieję, że wszyscy z nich będą ciężko pracować bo takie możliwości rzadko zdarzają się w Afryce.”

Tutaj  możecie przeczytać pełen wywiad o jego podróżach, wzlotach i upadkach – w języku angielskim.

Skontaktuj się z nami

+48 690 527 578