Duńska nagroda królewska dla dyrektora polskiej firmy BIC Electric

Wysiłki dyrektora szczecińskiej firmy BIC Electric Sp. z o.o. zostały dostrzeżone i docenione w Danii. Jens-Christian Møller otrzyma dyplom Duńskiego Stowarzyszenia Eksporterów (Dansk Eksportforeningen) oraz honorowy medal Jego Królewskiej Wysokości, Księcia Henryka, w uznaniu jego zasług dla promocji eksportu Danii.

Wsparcie dla eksportu

W Danii zauważono znaczące wsparcie, którym Jens-Christian i BIC Electric służą innym duńskim przedsiębiorstwom w eksporcie, świadcząc dla nich profesjonalne usługi instalacyjne i umożliwiając im eksport maszyn i instalacji przemysłowych na niemal wszystkie kontynenty.

Firma ze Szczecina

Na Pomorzu Zachodnim Jens-Christian jest obecny już od lat 90. W 2004 założył spółkę BIC Electric, która dziś zatrudnia ponad 200 pracowników. Firma świadczy instalacyjne usługi elektryczne, mechaniczne i inżynieryjne działając na całym świecie jako poddostawca w takich sektorach jak budownictwo, przemysł, branża naftowa oraz energetyka wiatrowa. Siedziba BIC Electric znajduje się w Szczecinie, ale firma ma też oddziały w Danii, Norwegii i w Wielkiej Brytanii.

Wsparcie dla regionu

Z punktu widzenia naszego regionu, BIC Electric i Jens-Christian to ambasadorzy Pomorza Zachodniego w Danii. Nie do przecenienia jest ich rola w budowaniu kontaktów polsko-duńskich i promowanie Szczecina za granicą. Przykład BIC Electric zachęcił innych przedsiębiorców z Danii do zainteresowania się Szczecinem, a nawet założenia tu firm.

Bliskie relacje między dwoma krajami są też owocem gotowości laureata do dzielenia się doświadczeniami firmy jako międzynarodowej spółki z siedzibą w Szczecinie w ramach organizacji biznesowych, takich jak Skandynawsko-Polska Izba Gospodarcza (SPCC). Firma BIC Electric jest aktywnie zaangażowana w życie społeczne i kulturalne regionu: sponsoruje lokalne wydarzenia, szkoły i instytucje charytatywne.

Nominacja do nagrody zyskała wsparcie Zachodniopomorskiego Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, przede wszystkim z powodu zaangażowania Jensa-Christiana w pomoc duńskim eksporterom zainteresowanym inwestycjami w Szczecinie.

Wręczenie nagrody w Szczecinie

Oficjalne przyznanie nagrody odbędzie się 7. czerwca 2018 na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, w czasie gali organizowanej przez spółkę BIC Electric, Ambasadę Królestwa Danii w Warszawie, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego (regionalne Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów) oraz Skandynawsko-Polską Izbę Gospodarczą. W imieniu Duńskiego Stowarzyszenia Eksporterów i Dworu Królewskiego nagrodę wręczy Ambasador Danii w Polsce – Ole Egberg Mikkelsen.

Więcej informacji (EN) :

https://www.dk-export.dk/awards/hrh-prince-henriks-medal-of-honour/

 

Zobacz też artykuł z Gazety Wyborczej: http://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,148249,23496140,krolewska-nagroda-dla-dunczyka-ktory-zamieszkal-w-szczecinie.html