Nagroda królewska

Duńska nagroda królewska dla dyrektora polskiej firmy Eryk (wcześniej BIC Electric)

Wysiłki dyrektora szczecińskiej firmy Eryk Sp. z o.o. zostały dostrzeżone i docenione w Danii. Jens-Christian Møller otrzyma dyplom Duńskiego Stowarzyszenia Eksporterów (Dansk Eksportforeningen) oraz honorowy medal Jego Królewskiej Wysokości, Księcia Henryka, w uznaniu jego zasług dla promocji eksportu Danii.

Wsparcie dla eksportu
W Danii zauważono znaczące wsparcie, którym Jens-Christian i Eryk (wcześniej BIC Electric) służą innym duńskim przedsiębiorstwom w eksporcie, świadcząc dla nich profesjonalne usługi instalacyjne i umożliwiając im eksport maszyn i instalacji przemysłowych na niemal wszystkie kontynenty.

Firma ze Szczecina
Na Pomorzu Zachodnim Jens-Christian jest obecny już od lat 90. W 2004 założył spółkę, która dziś zatrudnia ponad 200 pracowników. Firma świadczy instalacyjne usługi elektryczne, mechaniczne i inżynieryjne działając na całym świecie jako poddostawca w takich sektorach jak budownictwo, przemysł, branża naftowa oraz energetyka wiatrowa. Siedziba Eryk znajduje się w Szczecinie, ale firma ma też oddziały w Danii, Norwegii i w Wielkiej Brytanii.

Wsparcie dla regionu
Z punktu widzenia naszego regionu, firma Eryk i Jens-Christian to ambasadorzy Pomorza Zachodniego w Danii. Nie do przecenienia jest ich rola w budowaniu kontaktów polsko-duńskich i promowanie Szczecina za granicą. Przykład Eryka zachęcił innych przedsiębiorców z Danii do zainteresowania się Szczecinem, a nawet założenia tu firm.
Bliskie relacje między dwoma krajami są też owocem gotowości laureata do dzielenia się doświadczeniami firmy jako międzynarodowej spółki z siedzibą w Szczecinie w ramach organizacji biznesowych, takich jak Skandynawsko-Polska Izba Handlowa. Firma Eryk jest aktywnie zaangażowana w życie społeczne i kulturalne regionu: sponsoruje lokalne wydarzenia, szkoły i instytucje charytatywne.

Nominacja do nagrody zyskała wsparcie Zachodniopomorskiego Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów, przede wszystkim z powodu zaangażowania Jensa-Christiana w pomoc duńskim eksporterom zainteresowanym inwestycjami w Szczecinie.

Wręczenie nagrody w Szczecinie
Oficjalne przyznanie nagrody odbędzie się 7. czerwca 2018 na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, w czasie gali organizowanej przez spółkę Eryk (wcześniej BIC Electric), Ambasadę Królestwa Danii w Warszawie, Skandynawsko-Polską Izbę Handlową oraz regionalne Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów. W imieniu Duńskiego Stowarzyszenia Eksporterów i Dworu Królewskiego nagrodę wręczy Ambasador Danii w Polsce – Ole Egberg Mikkelsen.

Dodatkowe informacje (w języku angielskim) o dyplomie i honorowym medalu księcia Henryka znajdziecie Państwo pod tym adresem.

Interesujące?

Skontaktuj się z nami